Çiçeklerin Anlamları | Çatalca Çiçekçilik
En çok arananlar: Çiçekler, Orkide, Hediyelik Çikolata, Çikolatalı Çiçek

Çiçeklerin Anlamları


Çiçekler hayatımızdaki en önemli olayların bir parçasıdır. Bunlar doğum günleri, ilanı aşk, tebrikler, mezuniyet, düğünler, cenaze törenleri vb. Hayatımızın ayrılmaz bir parçası oldukları gözle görülür şekilde ortadadır. Bazı çiçekler de dini anlamda önem taşır.

Hiç kimsenin çiçek anlamlarından habersiz olması mümkün değildir. Herkes kırmızı bir gülün romantik bir aşk için olduğunu bilir. Bununla birlikte anlamlar sadece güllerle değil, aynı zamanda diğer çiçeklerinde anlamları vardır.

Çoğu insan çiçek göndermeden ve ya çiçek hediye etmeden önce anlamlarını düşünmez. Benzer şekilde gönderilen ve ya hediye edilen çiçeği alan kişi de çiçeğin ne anlama geldiğini bilmeyebilir ve bu nedenle gönderilen çiçeğin altında yatan mesajı kaçırabilir.

Çiçek anlamları hakkında daha fazla bilgi edinmek ve en sevdiğiniz çiçeğin ne anlama geldiğini öğrenmek için okumaya devam edin :)

Beyaz Gül: Masumluk
Kırmızı Gül: Aşk
Pembe Gül: Gönlüm Sen de
Sarı Gül: Sıcak Sevgi
Beyaz Karanfil: Temizlik, Saflık
Kırmızı Karanfil: Sevgi
Pembe Karanfil: İçtenlik
Sarı Karanfil: Hüzün
Peru Zambağı: Refah ve serveti sembolize eder. Aynı zamanda dostluğun çiçeğidir.
Nergis Zambağı(Güzel Hatun Çiçeği): Bu çiçek, görkemli güzelliğin simgesidir. Ayrıca güzelliğin ötesinde değeri belirtmek için kullanılır.
Anemon Çiçeği(Dağ Lalesi): Kötü bir ruh hali içindeyseniz solan bir umudunuz ve unutulmuş hissiniz olduğunu gösterir. İyi ve Olumlu bir ruh hali içindeyseniz beklentiyi sembolize eder.
Antoryum (Flamingo Çiçeği): Misafirperverliği sembolize eder. Ayrica mutluluk ve bolluğu göstermek için kullanılır.
Yıldız Çiçeği (Pat): Sabrı sembolize eder. Zerafet ve şıklığı simgelemektedir.
Cennet Kuşu çiçeği : Neşeyi ve İhtişamı sembolize eder. Aynı zamanda heyecan verici ve çok beklenti göstermek için de kullanılır.

Gelin Çiçeği (Kalla Zambağı) : Güzellliği ve İhtişamı sembolize eder. Beyaz Calla zambakları, bu iki niteliğiyle bir düğün buketinde mükemmel bir çiçek seçeneği haline gelmektedir. Beyaz renkleri sebebiyle saflık ve masumiyeti bir gelin buketinde çok net bir şekilde göstermektedir.

Papatya: Masumiyet ve sadık aşkı ifade etmektedir. Gerbera papatyları ise, neşe/mutluluk anlamına gelmektedir. 

Lilyum(Zambak): Sadelik, temizlik anlamına gelmektedir. Kokulu çiçek arayanların çokça tercih ettiği çiçektir.

Orkide: Güzellik, mutluluk, yeni heyacanlar, gurur ve kadınsılık anlamına gelmektedir.

Hemen Ara

Whatsapp Sipariş